MobiDziennik gotowy na integrację z mLegitymacją

mobiDziennik-Blog
m-legitymacja

Jesteś uczniem i posiadasz papierową legitymację?

Chcesz w łatwy sposób korzystać ze swojej legitymacji w telefonie?

Nic bardziej prostszego! Nakłoń swoją szkołę do programu, zainstaluj aplikację mObywatel i ciesz się możliwością przechowywania legitymacji elektronicznej we własnym smartfonie! Nie wiesz jak to zrobić? Poniżej wskazówki.

Czym jest mLegitymacja?

To legitymacja działająca na tych samych zasadach co papierowa z tą różnicą, że nie musisz martwić się o to, czy masz ją przy sobie. Wystarczy, że uruchomisz dedykowaną aplikację na telefonie i pokażesz dokument w wersji elektronicznej.

mLegitymacja uprawnia do świadczeń ulgowych z zakresu transportu, kultury czy sportu, dzięki umocowaniu prawnemu  wydanego przez Ministra Edukacji Narodowej w sprawie świadectw, dyplomów państwowych i innych druków szkolnych.

Jak uzyskać dostęp do mLegitymacji?

Po pierwsze przedstawiciele szkoły powinni podpisać porozumienie z Kancelarią Prezesa Rady Ministrów i zarejestrować swoją placówkę w programie o tutaj. Następnie w szkole powinien działać system do wydawania mLegitymacji. MobiDziennik jest przygotowany na taką integrację 😉. Rejestracja jest prosta, a szkoła nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów.

Jeśli już Twoja szkoła przystąpiła do programu musisz zainstalować na swoim smartfonie aplikację mObywatel. Proces przejścia przez rejestrację jest bardzo prosty. Instrukcja poniżej:

Zainstaluj aplikację mObywatel na swoim telefonie (rys. 1).

mobywatel

Aktywując aplikację musisz wyrazić zgody związane z polityką prywatności, udzielić zgodę na dostęp do telefonu i ustawić hasło do aplikacji zawierające minimum 8 znaków wraz z nazwą telefonu. Zapamiętaj hasło – przy każdym logowaniu do aplikacji zostaniesz poproszony o podanie hasła, w przypadku zapomnienia go, będziesz zmuszony odinstalować aplikację i zainstalować ją na nowo, przechodząc cały proces od nowa. Jest to funkcja zabezpieczająca.

Po zalogowaniu na konto z panelu można dodawać dokumenty. Klikając dodaj nowy dokument zaznacz mLegitymacja Szkolna. Następnie przygotuj kod QR oraz hasło do aktywacji mLegitymacji. Przeczytaj i zaakceptuj regulamin, a następnie zeskanuj lub przepisz kod QR wraz z dołączonym do niego hasłem.

Następnie należy przeprowadzić weryfikację wizualną, czy wszystkie elementy się zgadzają (rys.2). Kolor hologramu powinien zmieniać się przy poruszaniu telefonem, a flaga polski poruszać się.

mLegitymacja ma okres ważności tyle co tradycyjna wersja. Zabezpieczenia  w postaci hologramu czy animowanej flagi dają pewność, że dokument jest ważny.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zajrzyj na oficjalną stronę Gov.pl