e-Legitymacje szkolne

Wydawanie legitymacji

Legitymacje wydawane po dniu 12 lipca 2024 roku (potocznie zwane e-legitymacjami), mają mieć formę plastikowych kart formatu ID1 - tak jak dowód osobisty. Zasady wydawania nowych legitymacji są określone w Rozporządzeniu MEiN z dnia 7 czerwca 2023 r. w sprawie świadectw, dyplomów państwowych i innych druków. Najważniejsze informacje na temat wydawania nowych legitymacji zawarliśmy w FAQ.

Zalety plastikowych legitymacji

Dla szkół i uczniów największym atutem e-legitymacji może się okazać możliwość wyposażenia ich w moduł zbliżeniowy. Legitymacja z takim modułem może być wykorzystywana między innymi w stołówce szkolnej, bibliotece, do otwierania szafek w szatni czy drzwi wejściowych.

Drukowanie e-legitymacji w szkole

Szkoła może zaopatrzyć się w specjalistyczną drukarkę, która umożliwia drukowanie na kartach PCV. W ramach modułu Sekretariat umożliwiamy generowanie plików PDF gotowych do druku na drukarkach firmy Zebra.

Decydując się na takie rozwiązanie należy pamiętać o zakupie niezbędnych akcesoriów do drukowania, takich jak taśmy YMCKO oraz karty czyszczące. Blankiety gotowe do personalizacji należy zakupić bezpośrednio od producentów blankietów lub u pośredników upoważnionych przez MEN.

Drukowanie legitymacji przez mobiDziennik czyli wygoda i bezpieczeństwo

Nasza firma oferuje kompleksową usługę drukowania e-legitymacji na kartach PCV. Wybierając to rozwiązanie szkoła nie musi martwić się o zakup sprzętu, blankietów czy szkolenia pracowników. Wszystkie dane potrzebne do wydruku pobierane są z dziennika elektronicznego. Dzięki odpowiednio przygotowanemu modułowi szkoła może w jednym miejscu wygenerować wizualizację legitymacji,  zweryfikować poprawność danych oraz złożyć zamówienie. Gotowe do wydania legitymacje zostaną dostarczone w ciągu kilku lub kilkunastu dni (w zależności do okresu).

Więcej informacji na temat drukowania e-legitymacji przez mobiDziennik znajduje się na stronie Pytania i odpowiedzi dotyczące drukowania e-legitymacji w mobiDzienniku.

Aktualna oferta drukowania e-legitymacji

W naszej ofercie znajduje się kompleksowa usługa personalizacji legitymacji. Dodatkowo prowadzimy sprzedaż drukarek Zebra ZC100, czytników kart, a także taśm i kart czyszczących. Szczegóły można zobaczyć na stronie Aktualna oferta drukowania e-legitymacji.

Firma WizjaNet Sp. z o. o. jest podmiotem upoważnionym przez MEN do pośredniczenia w sprzedaży blankietów - upoważnienie nr 46/2024.

Zalety drukowania legitymacji przez dziennik elektroniczny

Brak dodatkowych umów

Personalizację legitymacji wykonujemy w naszej firmie, co eliminuje konieczność zawierania dodatkowych umów o powierzenie danych osobowych - żadne wrażliwe dane nie są udostępniane zewnętrznym podmiotom.

Generowanie legitymacji bezpośrednio w dzienniku

Nie ma potrzeby eksportowania danych uczniów do innych systemów ani ręcznego wprowadzania tych informacji. Wszystkie potrzebne dane znajdują się już w mobiDzienniku - wystarczy wybrać uczniów, a następnie wygenerować odpowiednie pliki.

Brak konieczności przeprowadzania szkoleń pracowników

Szkoła nie musi organizować dodatkowych szkoleń z zakresu konfiguracji drukarek czy samego drukowania - jej zadaniem jest jedynie wygenerowanie i zweryfikowanie poprawności legitymacji w dzienniku.

Brak konieczności serwisowania drukarek

Dodatkowy sprzęt w szkole wiąże się z koniecznością terminowego serwisowania i czyszczenia, co generuje dodatkowe koszty i wymaga regularnej konserwacji.